Телефон
(044) 425-05-57
Електронна пошта
kmiacms@kyivcity.gov.ua
admin@medstat.kiev.ua
Адреса
04070 м.Київ,
вул. Волоська, 19

10 жовтня, четвер – Всесвітній день психічного здоров’я

Всесвітній день психічного здоров’я відзначається з 1992 року, з ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я (World Federation for Mental Health).

Метою Всесвітнього дня психічного здоров’я є скорочення поширеності депресивних розладів, шизофренії, хвороби Альцгеймера, наркотичної залежності, епілепсії, розумової відсталості, кількості вживання психотропних речовин і самогубств, питання і проблеми допомоги людям, що страждають на психічні розлади, поширення інформації про ефективні методи для профілактики, медичного лікування і запобігання щодо психічних відхилень, соціальної адаптації.

Зростанню захворюваності сприяють інформаційні перевантаження, політичні й економічні катаклізми в країні, а провісниками захворювань є стреси.

Сучасне життя само по собі сприяє стресам: зміни в житті політичному, економічному, негаразди на роботі, та й просто поїздка в громадському транспорті призводять до того, що людина зі своїми стресами починає миритися, а так і до депресії недалеко.

Стреси стали складовою частиною життя сучасної людини. Люди борються з ними, не замислюючись про те, що потрібно не боротися, а не допускати їх.

Трохи статистики

В м. Києві у 2018 році кількість  хворих, які страждають на психічні та поведінкові розлади становила 57 тисяч осіб, з них майже у 9 тисяч осіб захворювання діагностували вперше  в житті.

Понад 16 тисяч осіб мають інвалідність внаслідок психічних розладів, з них 2 тисячі – діти. Серед окремих вікових груп населення найбільше первинних психічних розладів (у розрахунку на 10 тисяч осіб відповідного віку) серед дітей до 14 років – 43 випадки; серед дітей віком 15-17 років – 40 випадків; серед дорослих – 27 випадків.

Бережіть себе та будьте здорові !!!

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікуєтся).


*