Телефон
(044) 425-05-57
Електронна пошта
kmiacms@kyivcity.gov.ua
admin@medstat.kiev.ua
Адреса
04070 м.Київ,
вул. Волоська, 19

10 жовтня (четвер) – Всесвітній день зору

За даними державної медичної статистичної звітності в столиці щорічно реєструються понад 300 тисяч випадків хвороб ока та його придаткового апарату, а це означає, що майже кожний десятий киянин має ті чи інші проблеми зору.

Майже 100 тисяч  випадків складають вперше виявлені захворювання. 16,5  відсотків хвороб ока, а це – понад 50 тисяч випадків, реєструються у дітей віком до 17 років включно.

В комунальних закладах охорони здоров’я столиці медичну допомогу хворим з проблемами зору надають понад 300 лікарів-офтальмологів, з них понад 40 – дитячі офтальмологи.

Лише в амбулаторних закладах щорічно до лікарів-офтальмологів з різними проблемами зору або з профілактичною метою реєструється понад 900 тисяч відвідувань.

Для надання стаціонарної медичної допомоги хворим з проблемами зору у комунальних закладах охорони здоров`я розгорнуто 425 офтальмологічних ліжок, з них 60 ліжок для дітей. Щорічно в стаціонарах лікується у середньому понад 23 тисячі хворих та проводиться майже 20 тисяч операцій, з яких з приводу катаракти – біля 8000.

Крім того, операції на органах зору проводяться в амбулаторних умовах – 13-15 тисяч операцій щорічно.

Щоб зберегти свій зір потрібно постійно турбуватися про здоров’я очей. Людям, які мають генетичну схильність до розвитку захворювань очей, а також страждають від надмірної ваги, діабету або артеріальної гіпертензії, необхідні профілактичні огляди два рази в рік.

Завдяки сучасному рівню знань та новітнім технологіям до 80 % очних захворювань можна запобігти. Сьогодні пройти обстеження, отримати кваліфіковану медичну офтальмологічну допомогу та консультації лікарів-офтальмологів можна в консультативно-діагностичних центрах та офтальмологічних відділеннях стаціонарів.

12-13 жовтня в рамках відзначення  Всесвітнього дня зору на базі закладів охорони здоров’я комунальної власності планується проведення оздоровчих та санітарно-освітніх заходів відповідно до затверджено План заходів Департаменту охорони здоров’я

Анонс заходів до Всесвітнього дня зору розміщено на сайті Київського міського центру здоров’я

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікуєтся).


*