Телефон
(044) 425-05-57
Електронна пошта
kmiacms@kyivcity.gov.ua
admin@medstat.kiev.ua
Адреса
04070 м.Київ,
вул. Волоська, 19

12 листопада – Всесвітній день боротьби з пневмонією

Ідея створення заходу виникла в 2009 році, коли Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) сумісно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) закликали урядові та міжнародні організації, а також учбові та науково-дослідницьки інститути об’єднатись до Глобальної коаліції проти дитячої пневмонії, а потім створили «Глобальний план дій щодо профілактики пневмонії та боротьби з нею».

Пневмонія – це є запальний процес легеневої тканини інфекційного походження. Незважаючи на всі зусилля, що вживаються медиками, пневмонія досі залишається одним з найрозповсюджених захворювань.  

Щорічно в світі пневмонія підтверджується у 17-ти мільйонів дорослих та дітей. Смертність від захворювання завжди була достатньо висока і складала 8-9%.

 Однак в умовах сучасної пандемії COVID-19 кількість діагностованих випадків пневмонії зросла в кілька разів. Одночасно з цім відмічається різке зростання смертності. Якщо в 2019 році,  за даними закладів охорони здоров’я комунальної власності територіальної громади м. Києва, було зареєстровано 11459 випадків пневмонії, в тому числі 182 випадки з летальним закінченням, то з початком пандемії COVID-19  в 2020 році – 25430 (1764 померло), а за 9 місяців 2021 року – вже 23341 випадок пневмонії, 2816 хворих померло.

Пневмонія, спровокована короновірусною інфекцією, розвивається дуже стрімко!

 Початок її може ніяк не проявлятись, крім загальної слабкості, зниження працездатності, швидкої втомлюваності, порушення сну, зниження апетиту. Але потім може настати різке погіршення: лихоманка з підйомом температури 38-39,5ºС, сухий кашель, задишка.

При виникненні навіть одного з цих симптомів слід негайно звернутись до лікаря!

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікуєтся).


*