Телефон
(044) 425-05-57
Електронна пошта
kmiacms@kyivcity.gov.ua
admin@medstat.kiev.ua
Адреса
04070 м.Київ,
вул. Волоська, 19

12 листопада – Всесвітній день боротьби з пневмонією

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) і Всесвітня організація охорони здоров’я оголосили 12 листопада 2009 року  днем початку масштабної кампанії по боротьбі з дитячою пневмонією. З того часу кожного року 12 листопада відзначається  Всесвітній день боротьби з пневмонією (World Pneumonia Day).

Мета цього дня – активізація боротьби з пневмонією за допомогою комплексу заходів щодо профілактики та лікування цього захворювання. 

Пневмонія, або запалення легенів — це гостре захворювання інфекційної природи, що вражає легеневу тканину. В першу чергу від пневмонії страждають діти. Пневмонія є найважливішою окремо взятою інфекційної причиною смертності дітей –  щорічно у всьому світі вмирають близько  мільйона дітей у віці до п’яти років.

Трохи статистики

В Україні на пневмонію щороку хворіють в середньому майже 90 тисяч осіб. По місту Києву кількість таких хворих коливається у межах 9 – 10 тисяч. Діти серед хворих на пневмонію складають 25%, тобто кожний четвертий випадок.

У середньому щорічно від хвороб органів дихання помирає понад 700 киян. 75 % цих смертей складає смертність від пневмоній – більше 500 випадків за рік, з них більше половини (55%) складають особи працездатного віку.

За останні 3 роки від пневмонії у місті Києві померло 11 дітей віком  від 0 до 14 років, з них 5 дітей на першому році життя.

Небезпечно лікувати пневмонію самостійно! Симптоми різних захворювань органів дихання дуже подібні, а несвоєчасне звернення до спеціалістів нерідко призводить до ускладнень та стає фатальним для пацієнта. Самолікування, особливо із використанням антибіотиків, може значно ускладнити як діагностику пневмонії так і подальшу терапію захворювання.

Шляхи попередження  пневмонії у дітей і дорослих наступні:

  • здоровий спосіб життя
  • грудне вигодовування протягом перших 6-ти місяців життя дитини та її адекватне і повноцінне харчування в подальшому
  • регулярна фізична активність на свіжому повітрі
  • зміцнення імунітету
  • адекватне лікування інших проблем зі здоров’ям
  • вакцинація проти Hib-інфекції, кору та кашлюку, грипу

Найефективнішим засобом профілактики пневмонії вважається  вакцинація та здоровий спосіб життя!

Бережіть здоров’я своє та своїх рідних. Не займайтесь самолікуванням – звертайтесь за допомогою до медичних фахівців частіше!

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікуєтся).


*