Телефон
(044) 425-05-57
Електронна пошта
kmiacms@kyivcity.gov.ua
admin@medstat.kiev.ua
Адреса
04070 м.Київ,
вул. Волоська, 19

29 вересня Міжнародний день глухих

Міжнародний день глухих заснований в 1951 році, на честь створення Міжнародної федерації глухих (World Federation of the Deaf, WFD). Щорічно в останній повний тиждень вересня в світі відзначається Міжнародний тиждень глухих, який в останню неділю вересня завершується Міжнародним днем глухих.

         За даними ВООЗ,  різними порушеннями слуху страждає майже 650 мільйонів людей, а це кожен дев’ятий  житель планети. Його втрачають в результаті травми, хвороби чи вроджених вад розвитку.

         В 2020 роцізакладами охорони здоров’я столиці було зареєстровано понад 8,5 тисяч випадків втрати слуху серед киян, з них біля 900  випадків – вперше в житті.

Це значно менше ніж десять років тому: в 2011 кількість хворих з зазначеною патологією налічувала 14 тисяч  осіб, серед яких 2,2 тисячі – захворіли вперше. Однак серйозною проблемою в суспільстві залишаються діти-інваліди з приводу втрати слуху або вродженої аномалії слухового апарату. На сьогодні  в столиці 652 таких діток у віці до 17 років, і щорічно реєструється біля 50 нових випадків.Аналізуючи показники інвалідності, можна констатувати, що загальна інвалідність дітей м Києва по глухоті порівнянні з 2011 роком зросла на 15 %, а первинна залишилася без змін.

З 2003 року в місті  функціонує  Міський медичний центр проблем слуху та мовлення «СУВАГ» (далі – Центр). Основною метою Центру є удосконалення забезпечення дорослих і дітей кваліфікованою  консультаційно-діагностичною, сурдологічною та корекційно-педагогічною допомогою при порушеннях слуху і мови. В Центрі використовують унікальний вербатональний метод Губеріні-Ловрича, який за допомогою спеціальної апаратури дозволяє навчити дітей з глухотою мовним навичкам. Центр активно співпрацює з  Державною установою «Інститут отоларингології ім. проф. О.С.Коломійченка НАМН України», організовуючи передопераційну підготовку та постопераційну реабілітацію пацієнтів, яким була проведена кохлеарна імплантація. 

У Києві запроваджено систему раннього скринінгу новонароджених дітей на предмет виявлення вад слуху. З січня 2018 року всі народжені у  столичних пологових будинках проходять обов’язкову діагностику слуху на обладнанні, придбаному за кошти бюджету Києва. Отримані дані автоматично передаються до КНП «Міський медичний центр проблем слуху та мовлення «СУВАГ» в електронну базу даних, в якій наразі вже зареєстровано близько 10 000 таких обстежень.

КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

В м. Києві для людей з вадами слуху і мовлення при КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф м. Києва» функціонує диспетчерський пункт виклику швидкої (лікаря) за допомогою сучасних засобів зв’язку:

– SMS-повідомлення для абонентів мобільного зв`язку «Київстар» на номер 10003,  для абонентів інших операторів мобільного зв`язку на номер (096)5613977

– за адресою електронної скриньки 103@health.kiev.ua

зазначивши причини виклику, вік особи, якій необхідна допомога, та адресу.

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікуєтся).


*