Телефон
(044) 425-05-57
Електронна пошта
kmiacms@kyivcity.gov.ua
admin@medstat.kiev.ua
Адреса
04070 м.Київ,
вул. Волоська, 19

Міжнародний день алкогольного синдрому плода (9 вересня)

Міжнародний день алкогольного синдрому плода відзначається щорічно з 1999 року.

Фетальний алкогольний синдром (далі – ФАС) (синоміни – алкогольний синдром плода, алкогольна ембріофетопатія, ембриональний алкогольний синдром, фетальні алкогольні ефекти) у дитини характеризується невиліковними фізичними і психічними вадами, спричиненими вживанням жінкою до та під час  вагітності алкогольних напоїв.

Синдром включає наявність аномалій в трьох різних областях організму: мозкові аномалії, пренатальний або постнатальний дефіцит росту та ваги, специфічні особливості структури обличчя та черепу.

Спостерігаються також інші аномалії: суглобів, зміни малюнка долонних складок, вроджені вади серця, аномалії зовнішніх статевих органів та ін.

У дітей, чиї матері регулярно приймали спиртні напої в період вагітності, виникає небезпечна схильність до алкоголю. Вважають, що  так званий миттєвий алкоголізм, тобто  стрімка поява пристрасті до  спиртного — наслідок внутріутробної алкогольної інтоксикації.

Ступінь вираженості ознак хвороби корелюється тяжкістю алкоголізму матери. Невідомо, що впливає більше на порушення: кількість, частота чи час вживання алкоголю. При малих дозах алкоголю у дитини можуть не проявлятися усі симптомы ФАС, але страждати від порушень фетального алкогольного спектру дитина може.  Навіть якщо допологовий вплив алкоголю не призведе до розвитку ФАС, лікарі рекомендують майбутнім матерям повністю утримуватись від спиртних напоїв під час вагітності.

Трохи статистики

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я рівень фетального алкогольного синдрому складає 50 випадків на 10000, або 0,5 %. За дослідженнями 2012-го року до 35% українок вживали спиртне під час вагітності. Якщо мати страждає на алкоголізм і продовжує вживати під час вагітності, то вірогідність народження дитини з ФАС в неї приблизно 25-45 %.

Сьогодні в столиці офіційно зареєстровано близько 3 тисяч жінок, що мають розлади психіки і поведінки внаслідок вживання алкоголю, та майже 25% з них – молоді особи віком до 35 років, тобто ті, що реально можуть завагітніти.

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікуєтся).


*