Телефон
(044) 425-05-57
Електронна пошта
kmiacms@kyivcity.gov.ua
admin@medstat.kiev.ua
Адреса
04070 м.Київ,
вул. Волоська, 19

Міжнародний день гінекологічного здоров’я (10 вересня)

Жіноче здоров’я – поняття дуже широке. Це і догляд за тілом, і за зовнішністю, і уважне ставлення до свого здоров`я. Саме в цей день медики всього світу прагнуть звернути увагу  жінок на збереження власного здоров’я та профілактику гінекологічних захворювань.

Трохи статистики

В місті Києві проживає 1564,2 тисяч жінок, з  них фертильного віку (15-49 років) майже 750 тисяч осіб, це  складає 48% від загальної їх кількості.

Захворювання у жінок фертильного (репродуктивного) віку в останні роки зросли.

Із віком фертильність (здатність до зачаття) зменшується, зростають шанси мати хоча б одне хронічне захворювання. Пік жіночої фертильності припадає на 25 років. В середньому після 37 років, вона стрімко падає і зменшується аж до менопаузи.

Проте, не лише вік визначає фертильність жінок. Серед причин безпліддя чи зниженої фертильності жінок є такі захворювання:  ендометріоз, невилікувані урогенітальні хвороби, гормональні  порушення та інші.

Пильної уваги фахівців потребує поширення патології шийки матки у жінок, особливо її хронічних форм. За останні десять років зареєстровано зростання запальних хвороб шийки матки на 30,7%, а також порушень в менопаузі та після менопаузи на 14,8%. Так, можна констатувати, що на кожну 1000 дорослих жінок зареєстровано випадків:

25 запальних хвороб шийки матки

33 незапальних хвороб шийки матки

18 розладів менструації

17 порушень у менопаузі

5 ендометріозу

2 жіночої безплідності

8 інших розладів.

На кожну тисячу дівчат підліткового віку 15-17 років зареєстровано 90 випадків розладу менструацій.

Вкрай важливим в збереженні жіночого здоров’я є регулярні профілактичні відвідування лікаря-гінеколога з метою своєчасного виявлення передпухлинних та пухлинних процесів.

Але, на жаль, за останнє десятиріччя рівень захворюваності на онкопатологію жіночих статевих органів зріс на 14,5%. Тільки у 2018 році було виявлено онкологічні гінекологічні захворювання  майже у 1200 жінок, причому 8-12% випадків – це занедбані випадки. 62% випадків онкопатології виявлено при профілактичних оглядах. При вчасному встановлені діагнозу та проведенні комплексного лікування зростає відсоток хворих, які успішно долають захворювання.

Медики та науковці наголошують на важливості здорового способу життя. Повноцінне харчування і сон допомагають налагодити гормональний баланс і протистояти шкідливим впливам довкілля. А жінки, що планують вагітність, мають вживати фолієву кислоту (вітамін В9), яка запобігає вадам розвитку плоду.

Доведено також прямий причинно-наслідковий зв’язок між курінням та безпліддям. Вважають, що компоненти цигаркового диму викликають мутації та оксидативний стрес в яйцеклітинах. Пасивне куріння також має негативний вплив.

Шкодить фертильності й ожиріння. Із ним пов’язують синдром полікістозних  яєчників.

Сучасна медицина може допомогти подолати ці проблеми. Адже, дуже багато гінекологічних захворювань на ранніх стадіях лікуються легко, швидко і без ускладнень.