Телефон
(044) 425-05-57
Електронна пошта
kmiacms@kyivcity.gov.ua
admin@medstat.kiev.ua
Адреса
04070 м.Київ,
вул. Волоська, 19

Міжнародний день людини з синдромом Дауна

Щороку 21 числа третього місяця весь світ відзначає Міжнародний день людей з синдромом Дауна.

Ця дата символізує три двадцять перші хромосоми, (трисомія за 21 хромосомою — генетична аномалія, яку спричинює присутність додаткової хромосоми у 21 парі) що відрізняють даунів від звичайних людей.

В Україні вперше відзначили цей день лише в 2011 році. Якщо життя розпорядилося так, що дитині судилося народитися дауном, батькам не варто впадати у відчай, адже ці діти – справжній подарунок. За кордоном відмови від новонароджених з синдромом Дауна не перевищують 1%, а черга на всиновлення сонячних дітей потрібно займати за кілька років.

Достатньо всього лише змінити своє ставлення до цієї генетичної особливості, протягнути руки назустріч своєму щастю і впустити в життя сонячне світло.

За статистикою ВООЗ, із синдромом Дауна народжується кожна сімсота-вісімсота дитина у світі. Хлопчики і дівчатка із СД з’являються з однаковою частотою у батьків із нормальним набором хромосом. В Україні щороку народжуються майже 400 немовлят із СД. Часто таких дітей називають «сонячними», втім, краще уникати використання метафор і називати «людина/дитина із синдромом Дауна».

Діти з синдромом Дауна народжуються досить часто і виглядають незвично. І причини подібної мутації поки не вивчені. Вчені вважають, що велика ймовірність народження таких дітей у жінок після тридцяти п’яти років і у чоловіків після сорока п’яти.

Більшість інформації діти із СД сприймають візуально. Спілкування зазвичай відбувається жестами до того, як вони починають говорити. Для розвитку потрібно займатися з педагогами та батьками за спеціальними методиками, які враховують особливості розвитку і сприйняття. Світова спільнота закликає в цей день до толерантності, визнання різноманітності людей на Землі та необхідності об’єднувати зусилля громадськості щодо соціальної адаптації людей із синдромом Дауна.

Хлопців, народжених з цим синдромом, називають ще «сонячні діти». Це можна пояснити тим, що вони добрі, чуйні. Батьки, які виховують таких дітей, кажуть, що вони зовсім не страждають від захворювання: не обманюють, не відчувають негативних емоцій.

Частота хвороби – 1 випадок на приблизно 600700 дітей. Буває у чоловіків і у жінок. У дорослих симптоми її не зникають. Чим старше мати, тим ймовірність появи такої патології вища. У певних місцевостях можливо незрозуміле збільшення числа таких дітей, і медики поки не можуть знайти пояснення цьому феномену.

Тривалий час вважалося, що діти з таким синдромом – це тягар для батьків і суспільства. Однак зараз держава надає підтримку дітям. За їх розвитком стежать всі вузькі фахівці, і вони готові прийти на допомогу в разі розвитку супутніх патологій.

Чудові результати для виховання і навчання дитини дає освітньо-виховна система Монтессорі. Вона відрізняється індивідуальним підходом до навчання, завдяки чому діти з синдромом Дауна досягають відмінних успіхів у спортивних рекордах; творчості.

Дбайте про своє здоровя. Відвідайте генетика, який визначить можливі ризики народження такої дитини у вашої пари;

Ретельно готуйтеся до вагітності, відмовтеся від алкоголю та наркотиків. Своєчасно відвідуйте УЗД.