Дорогі наші друзі і колеги!
Прийміть наші щирі привітання!
День медсестри у світі відзначається щороку 12 травня
Історія свята: минуле і сьогодення
Вперше ідея святкування Дня медсестри була озвучена у 1953 році, але відзначати у статусі міжнародного свята стали лише з 1965 року.
Дата 12 травня була обрана не випадково — це день народження однієї із засновниць служби сестер милосердя у Великій Британії Флоренс Найтінгейл, яка допомагала пораненим солдатам у Кримській війні.
Це свято дуже важливе і символічне саме сьогодні, коли в Україні триває війна, коли на тендітні плечі медичних сестер впала неймовірно тяжка ноша: одночасне рятування наших військових та підтримка гідного рівня медицини в умовах воєнного часу.
Трохи статистики
Медичну допомогу населенню міста Києва надають близько 30 тисяч молодших спеціалістів з медичною освітою (медичних сестер, акушерок, фельдшерів), які працюють в закладах різної форми підпорядкування та власності, з них понад 15 тисяч – в закладах охорони здоров’я комунальної власності територіальної громади
м. Києва, що становить 50 % від загальної кількості молодших спеціалістів з медичною освітою, які працюють в місті.
Левову частку молодших спеціалістів з медичною освітою становлять працівники в закладах охорони здоров`я первинної та вторинної амбулаторної медичної допомоги – 32 % та в лікарняних закладах – 55 %. Загалом це складає 87 % кадрового потенціалу цих спеціалістів.
В закладах первинної медико-санітарної допомоги працює біля 2 тисяч молодших спеціалістів з медичною освітою, а це – 13 % всіх фахівців міста.
В залежності від фаху, кадри молодших спеціалістів з медичною освітою розподілялися таким чином:
- медичні сестри складають найбільшу частку молодших спеціалістів з медичною освітою – 75,7 %
- фельдшери – 9,2%
- лаборанти – 5,9%
- акушерки – 4%
Майже 84 % (біля 13 тисяч) молодших спеціалістів з медичною освітою – це жінки.
Медичні сестри, акушерки, фельдшери та лаборанти Києва – це високопрофесійні медичні кадри, з яких вищу та першу кваліфікаційну категорію мають 70 % працівників.
В черговий раз впевнюємся, що цю професію вибирають найдобріші, найгуманніші, найбільш чуйні люди… А ще – хоробрі, мужні, витривалі, мудрі, сильні духом громадяни країни.
Адже вони не тільки лікують фізичні і душевні рани, розтаплюють лід сердець, а й своєю копіткою працею вселяють віру в добро, в зцілення, в майбутнє, дарують надію на краще, щасливе життя з гарантією на успіх…
Залиште відгук