Телефон
(044) 425-05-57
Електронна пошта
kmiacms@kyivcity.gov.ua
admin@medstat.kiev.ua
Адреса
04070 м.Київ,
вул. Волоська, 19

Міжнародний день медсестри – 2022

Дорогі наші друзі і колеги!
Прийміть наші щирі привітання!

День медсестри у світі відзначається щороку 12 травня

Історія свята: минуле і сьогодення

Вперше ідея святкування Дня медсестри була озвучена у 1953 році, але відзначати у статусі міжнародного свята стали лише з 1965 року.
Дата 12 травня була обрана не випадково — це день народження однієї із засновниць служби сестер милосердя у Великій Британії Флоренс Найтінгейл, яка допомагала пораненим солдатам у Кримській війні.

Це свято дуже важливе і символічне саме сьогодні, коли в Україні триває війна,  коли на тендітні плечі медичних сестер впала неймовірно тяжка ноша: одночасне рятування наших військових та підтримка гідного рівня медицини в умовах воєнного часу.

Трохи статистики

Медичну допомогу населенню міста Києва надають близько 30 тисяч молодших спеціалістів з медичною освітою (медичних сестер, акушерок, фельдшерів), які працюють в закладах різної форми підпорядкування та власності,  з них понад 15 тисяч – в закладах охорони здоров’я комунальної власності територіальної громади
м. Києва, що становить 50 % від загальної кількості молодших спеціалістів з медичною освітою, які працюють в місті.

Левову частку молодших спеціалістів з медичною освітою становлять працівники в закладах охорони здоров`я  первинної та вторинної амбулаторної медичної допомоги – 32 % та в лікарняних закладах – 55 %. Загалом це складає 87 % кадрового потенціалу цих спеціалістів.

В закладах первинної медико-санітарної допомоги працює біля 2 тисяч молодших спеціалістів з медичною освітою, а це – 13 % всіх фахівців міста.

В залежності від фаху, кадри молодших спеціалістів з медичною освітою розподілялися таким чином:

  •   медичні сестри складають найбільшу частку молодших спеціалістів з медичною освітою – 75,7 %
  •   фельдшери – 9,2%
  •   лаборанти – 5,9%
  •   акушерки  – 4%

Майже 84 % (біля 13 тисяч) молодших спеціалістів з медичною освітою – це жінки.

Медичні сестри, акушерки, фельдшери та лаборанти Києва – це високопрофесійні медичні кадри, з яких вищу та першу кваліфікаційну категорію мають 70 % працівників.

В черговий раз впевнюємся, що цю професію вибирають найдобріші, найгуманніші, найбільш чуйні люди… А ще – хоробрі, мужні, витривалі, мудрі, сильні духом громадяни країни.

Адже вони не тільки лікують фізичні і душевні рани, розтаплюють лід сердець, а й своєю копіткою працею вселяють віру в добро, в зцілення, в майбутнє, дарують надію на краще, щасливе життя з гарантією на успіх…

Дякуємо ВАМ, наші дорогі, за ВАШУ працю, за ВАШУ душу, за ВАШЕ серце!
Будьте завжди здорові! З святом!

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікуєтся).


*