Телефон
(044) 425-05-57
Електронна пошта
kmiacms@kyivcity.gov.ua
admin@medstat.kiev.ua
Адреса
04070 м.Київ,
вул. Волоська, 19

Щорічно 10 вересня відмічається Міжнародний день гінекологічного здоров’я.

Жіноче здоров’я – це перш за все, уважне ставлення жінки до свого здоров’я, а також догляд за тілом та зовнішністю.

Основна мета Міжнародного дня гінекологічного здоров’я – нагадати, що здоров’я є однією з найбільш важливих цінностей в житті людини.

В цей день медики всього світу прагнуть звернути увагу жінок на збереження власного здоров’я та профілактику гінекологічних захворювань.

Фертильний (здатність до зачаття) вік жінок – це вік  від 15 до 49 років. За останні 5 років чисельність жінок фертильного віку в м. Києві збільшилась на 15014 осіб і  на початок  2021 року склала 768850. Пік жіночої фертильності припадає на 25 років. Із віком фертильність зменшується та  зростають шанси мати хоча б одне хронічне захворювання. В середньому після 37 років здатність до зачаття знижується і поступово зменшується аж до менопаузи.

На фертильність жінок впливає не тільки вік, а й такі захворювання, як: ендометріоз, урогенітальні хвороби, гормональні порушення та інші. Багато захворювань на ранніх стадіях можуть протікати безсимптомно. Тому дуже важливо, щоб кожна жінка регулярно відвідувала гінеколога хоча б один раз на рік. Адже регулярне відвідування гінеколога допоможе зберегти жіноче здоров’я, виявити захворювання на ранній стадії, зокрема, передпухлинні та пухлинних процеси, та, крім того, підібрати метод контрацепції або діагностувати вагітність.

 Під час відвідування гінеколога щорічним протоколом дослідження передбачено:

профілактичний огляд

забір мазків на аналіз виділень та цитологічне дослідження шийки матки (ПАП-тест)

огляд слизової оболонки шийки матки (кольпоскопія)

ультразвукова діагностика органів малого тазу

огляд і пальпація молочних залоз

У 2020 році в м. Києві онкологічному профілактичному огляду підлягало 1191667  осіб жіночого населення старших 18 років, оглянуто 672279 жінок. Це всього 56,4%,  а виявлено хвороб у 112412 жінок (16,7%).

Порівнюючи з 2016 роком, огляду підлягало більше жінок, віком 18 років  та старших – 1264768, а оглянуто було – 1008655 жінок (79,7%), проте  відсоток виявлених хворих майже на одному рівні  – 16,2 %.

Багато гінекологічних захворювань на ранніх стадіях лікуються легко і перебігають  без ускладнень, тому і необхідно своєчасно звертатись до гінеколога.

Жінки обов’язково  повинні пам’ятати, що для збереження репродуктивного здоров’я велике значення має здоровий спосіб життя, правильна статева поведінка та профілактика абортів. Повноцінне харчування і сон допомагають налагодити гормональний баланс і протистояти шкідливим впливам довкілля. А жінки, що планують вагітність, обов’язково мають вживати фолієву кислоту (вітамін В9), що запобігатиме вадам розвитку плоду.  До речі,  в місті Києві діє міська цільова програма «Здоров’я киян» на 2020-2022 роки, заходами якої передбачено забезпечення вагітних жінок фолієвою кислотою. У 2020 році профілактику вроджених аномалій в першому триместрі вагітності проведено всім вагітним жінкам, які стали на облік до 12 тижнів вагітності, а це 14743 жінки.

Доведено прямий причинно-наслідковий зв’язок між курінням, у тому числі, пасивним, та безпліддям. Вважається, що компоненти цигаркового диму викликають мутації та оксидативний стрес в яйцеклітинах. Ожиріння також шкодить фертильності. З ним пов’язують синдром полікістозних  яєчників.

Гінекологічне здоров’я має великий вплив на всі системи організму жінки, а гінекологічні проблеми набагато простіше попередити, ніж вирішувати.

Тому  саме сьогодні, в Міжнародний день гінекологічного здоров’я, хочеться нагадати всім жінкам: бережіть своє здоров’я та своєчасно звертайтеся до лікаря!

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікуєтся).


*