Телефон
(044) 425-05-57
Електронна пошта
kmiacms@kyivcity.gov.ua
admin@medstat.kiev.ua
Адреса
04070 м.Київ,
вул. Волоська, 19

Щорічно з 2003 року 15 лютого відзначається Міжнародний день дітей, хворих на рак

Майже 40 країн світу під патронатом Міжнародного товариства дитячих онкологів і за ініціативою Міжнародної конфедерації організацій батьків дітей, хворих на рак (ICCCPO) беруть участь у підтримці «Дня дітей, хворих на рак».

Сумна статистика

У деяких розвинених країнах світу смертність дітей від раку вийшла на друге місце після смертності від нещасних випадків.

В Україні щорічно у близько 1000 дітей діагностують рак. Водночас росту захворюваності не спостерігається  ні в Україні, ні в місті Києві.

В столиці у 2019 році було зареєстровано 78 нових випадків злоякісних новоутворень серед дітей 0-17 років. Рівень первинної захворюваності у дітей міста на онкологію становить 13 випадків на кожні 100 тисяч дитячого населення.

За останні роки структура захворюваності дітей на злоякісні новоутворення залишається незмінно. Водночас найбільша кількість злоякісних новоутворень  складають хвороби лімфатичної та кровотворної системи (у минулому році виявлено 24 випадки, з них: 22 випадки – це вперше виявлені лейкози).

Друге місце за кількістю виявлених злоякісних новоутворень складають хвороби нервової системи (19 випадків). З них: 16 випадків – це пухлини головного мозку.

Серед інших злоякісних новоутворень у дітей – лімфоми (7 випадків) та 5 випадків з вперше діагностованим раком кісток та суглобових хрящів.

На кінець 2019 року кількість дітей із злоякісними новоутвореннями, які перебувають на обліку у закладах охорони здоров`я, складає 576 випадків. 

Одним з найбільш суттєвих показників оцінки ефективності надання медичної допомоги онкологічним хворим є показник п’ятирічної виживаності. В 2019 році по місту Києву 48 % онкохворих дітей перебували на обліку 5 і більше років з моменту встановлення діагнозу.

Рання діагностика, своєчасне та правильне лікування забезпечувало б можливість  досягти виліковних випадків у хворих на рак дітей до 90%. Але навіть досвідченому лікарю часто-густо буває важко виявити онкологічне захворювання у дитини, тому батькам необхідно бути дуже уважними до стану здоров’я та самопочуття своїх дітей.

Пам’ятайте: своєчасне звернення до лікаря, рання діагностика та адекватне лікування – сприятливіший прогноз щодо лікування

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікуєтся).


*