Телефон
(044) 425-05-57
Електронна пошта
kmiacms@kyivcity.gov.ua
admin@medstat.kiev.ua
Адреса
04070 м.Київ,
вул. Волоська, 19

В суботу 14 вересня спільнота відзначає Всесвітній день першої медичної допомоги

З 2000 року щорічно в другу суботу вересня проводиться Всесвітній день надання першої медичної допомоги. В 2019 році Всесвітній день надання першої медичної допомоги припадає на 14 вересня.

Ініціатором його проведення виступають національні організації – члени Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

Основне завдання при наданні першої медичної допомоги полягає в тому, щоб шляхом проведення необхідних найпростіших медичних заходів врятувати життя потерпілому, зменшити його страждання і попередити розвиток можливих ускладнень.

Ситуації, що вимагають надання екстреної медичної допомоги виникають, як правило, несподівано. В основному це відбувається в умовах дефіциту часу і під час відсутності людей зі спеціальним медичною освітою. У цих випадках важливо не піддаватися паніці, діяти швидко й рішуче, тому що в такі моменти дорога кожна секунда.

Вже давно відомо про існування так званої «золотої години», того часу, коли постраждалому можна надати найбільш дієву першу допомогу. Саме в такі моменти здоров’я людини, що потрапила в несподіване критичне становище, перебуває між життям і смертю. Пояснюється це тим, що максимальні компенсаторні функції організму людини, при виникненні раптових і серйозних ушкоджень, можуть ефективно підтримувати стабільний стан приблизно протягом однієї години. Саме протягом першої години після настання нещасного випадку надання першої медичної допомоги є найбільш ефективним і дозволяє мінімізувати розвиток небезпечних ускладнень.

Трохи статистики

Щорічно в місті Києві здійснюється понад 600 тисяч виїздів бригад екстреної медичної допомоги (ЕМД) –  це 1800-2000 виїздів щодоби.

Здійснюється:

77 тисяч виїздів бригад ЕМД з приводу нещасних випадків та травм.

Серед яких:

31 тисяча – 40% побутові травми

24 тисячі -30% вуличні травми

4,5 тисяч -6% дорожньо-транспортні травми

1,8 тисячі – 2,4% спортивні травми

Надання першої медичної допомоги оточуючими до приїзду бригад ЕМД може врятувати життя постраждалим.

У навчально-тренувальному відділі Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф запроваджено навчання навичкам домедичної допомоги. Так, 2017 році біля 2 тисяч бажаючих освоїли навички першої домедичної допомоги, у 2018 році навчання пройшли більш ніж 2,5 тисячі громадян. Дана робота продовжується.

14 вересня м. Києві за ініціативи Департаменту охорони здоров’я у Маріїнському парку на літній естраді «Мушля» та прилеглій території відбудеться низка санітарно-просвітницьких та навчальних вуличних заходів за локаціями та в наметах (тренінги та майстер-класи) щодо порядку надання першої медичної допомоги за сценаріями.

Детальна інформація

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікуєтся).


*