
Інсульт – захворювання, яке розвивається внаслідок раптового припинення кровопостачання частини головного мозку або крововиливу в речовину мозку чи під його оболонки та стискання тканини мозку кров’ю.
Наслідком є порушення функціонування та загибель нервових клітин ураженої ділянки, що в свою чергу викликає порушення або втрату функцій тих частин тіла, якими вони керують. В залежності від локалізації враження, можливе порушення мови, рухової функції, чутливості, зору, пам’яті та ін.
Розлади мозкового кровообігу одна з основних причин летальності і стійкої втрати працездатності. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у майбутньому кількість церебро-васкулярних захворювань зростатиме, що пов’язано з постарінням населення та зі збільшенням поширеності чинників ризику розвитку таких захворювань.
Серед чинників можна виділити наступні:
- атеросклероз судин
- артеріальна гіпертензія
- цукровий діабет
- високий рівень холестерину
- тютюнопаління, зловживання алкоголем
- недостатня фізична активність
- надмірна вага тощо.
Достатньо часто вищеназвані етіологічні чинники поєднуються, що значно погіршує стан пацієнта, провокуючи тяжкі наслідки.
Численні клінічні дослідження показали, що контроль за більшістю з перерахованих станів знижує ризик розвитку інсультів.
Проблема інсульту в місті Києві, як і в цілому по Україні, стоїть надзвичайно гостро. Щорічно в Україні реєструється майже 100 тисяч інсультів, з них помирає понад 30 тисяч.
Впродовж останніх років у медичних закладах міста отримують лікування в середньому понад 7000 хворих з гострим порушенням мозкового кровообігу. Кількість таких хворих за п’ять років зросла більш ніж на 3%. Щорічно близько 2,5 тисяч хворих на інсульт помирає, з них 15% – в працездатному віці. Майже 70% смертності від церебро-васкулярних хвороб – це смертність від інсульту.
За десять останніх років рівень смертності від всіх форм мозкових інсультів у місті Києві знизився на 5%: з 90,2 на 100 тисяч населення в 2009 році до 85,7 у 2018-му.
У групі ризику по інсульту є багато людей, проте не всім із них відомо, що якість життя та здоров’я після нападу залежать від того, як швидко пацієнт отримає медичну допомогу.
Міністерство охорони здоров’я України підготувало інфографіку, яка допоможе розпізнати перші симптоми інсульту.

Поділіться нею зі знайомими — чим більше людей знатимуть про симптоми, тим більше життів буде врятовано.
З нагоди відзначення Всесвітнього дня боротьби з інсультом Департаментом охорони здоров`я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) затверджено План заходів з метою підвищення інформованості населення щодо своєчасного виявлення факторів ризику виникнення інсультів.
Залиште відгук