Всесвітній день боротьби з поліомієлітом відзначається з 2012 року за ініціативи міжнародної неурядової нерелігійної та неполітичної благодійної організації Ротарі (Rotary International) і під егідою Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Дата цього міжнародного дня була обрана не випадково — 24 жовтня 1914 року народився Джонас Солк, американський епідеміолог і вірусолог, котрий розробив першу вакцину проти поліомієліту – дитячого спинномозкового паралічу.
З 1988 року кількість випадків захворювання поліомієлітом у світі зменшилась на понад 99%. У 1994 році Південна й Північна Америка стали першими територіями, вільними від поліомієліту. Через шість років лікарям і вченим вдалося офіційно ліквідувати захворювання ще в 36 країнах Тихоокеанського регіону, включно з Китаєм і Австралією, а ще два роки по тому з зони ризику вийшла і Європа, перемігши поліомієліт у 2002 році. На даний час Україна входить в число 17 країн світу, в яких зберігається ризик повернення вірусу поліомієліту. Така інформація міститься на офіційному сайті Глобальної ініціативи з ліквідації поліомієліту з посиланням на дані останнього звіту ВООЗ. До цих країн також належать: Камерун, Центрально-Африканська Республіка, Чад, Екваторіальна Гвінея, Ефіопія, Гвінея, Ірак, Кенія, Лаос, Ліберія, Мадагаскар, М’янма, Нігер, Сьєрра-Леоне, Сомалі, Південний Судан. І допоки у світі залишатиметься хоча б одна інфікована дитина, ризику зараження поліомієлітом піддаватимуться діти в усіх країнах.
В 2015 році через брак вакцин та недовіру багатьох батьків до вакцинації в Україні був спалах поліомієліту. Після 19-річної відсутності, поліомієліт знову повернувся в Україну. Тоді циркуляцію вірусу поліомієліту було припинено, завдяки кампанії імунізації, яка охопила дітей віком від 2 місяців до 10 років.
Трохи статистики
В м. Києві останній спалах поліомієліту був зафіксований в 1992-1996 роках (1992 р. – 4 випадки, в т.ч. 1 летальний; 1993 р. – 1 летальний випадок; 1994 р. – 12 випадків; 1996 р. – 1 випадок).
Вірус поліомієліту є дуже заразним. Він не зважає на соціальний статус, матеріальні статки чи кордони і може вразити нервову систему та призвести до паралічу або навіть смерті протягом кількох годин.
Ліків від поліомієліту не існує. Імунізація – єдиний ефективний захист від хвороби. Щеплення проводяться кілька разів та захищають дитину на все життя. Спалах поліомієліту довів наскільки важливою є планова імунізація для попередження інфекційних захворювань. Дитина, яка не вакцинована в повній мірі, знаходиться в зоні ризику та становить небезпеку для інших дітей.
За останні три роки у місті Києві було вакциновано від поліомієліту:
2016 рік – 93% дитячого населення, яке підлягає вакцинації,
2017 рік – 96,5%,
2018 рік – майже 89%.
Перевірте, чи має ваша дитина щеплення від поліомієліту згідно до її віку та Національного календаря профілактичних щеплень
Безпека наших дітей – наша відповідальність!
22-26 жовтня в рамках відзначення Всесвітнього дня боротьби з поліомієлітом на базі закладів охорони здоров’я комунальної власності планується проведення санітарно-освітніх заходів відповідно до Плану заходів Департаменту охорони здоров’я
Залиште відгук