Телефон
(044) 425-05-57
Електронна пошта
kmiacms@kyivcity.gov.ua
admin@medstat.kiev.ua
Адреса
04070 м.Київ,
вул. Волоська, 19

Всесвітній день гомеопатії

10 квітня кожного року відзначається Всесвітній день гомеопатії

Гомеопатичні принципи лікування розробив лікар з Німеччини Самюель Ганеман у 1796 році.

Гомеопатія – є офіційно визнаною медициною у всіх європейських країнах. Широко використовують гомеопатію французи, голландці, румуни, англійці. Особливо розквіту гомеопатичний метод лікування отримав в Індії, де переважна більшість населення лікується гомеопатично і де успішно гомеопатично лікують навіть найважчу патологію, зокрема – онкологічну.

Міжнародна медична гомеопатична ліга знаходиться в Нідерландах: створили її у 1925 році, зараз до неї належать близько 70 країн світу.

Всесвітня організація охорони здоров’я говорить про те, що використання гомеопатії не має доказової бази і застерігає від гомеопатичного лікування інфекційних та будь-яких серйозних захворювань, таких як туберкульоз, малярія, ВІЛ та інші. Однак, гомеопатичні препарати використовуються і є офіційно зареєстровані в Україні.

Гомеопатія – спрямована на активізацію власних захисних сил організму. Гомеопатія лікує не хворобу, а хворого. З точки зору гомеопатії – організм людини – це єдина система, а не сукупність органів і систем.

Гомеопатія для виготовлення препаратів використовує ту ж сировину, що і фармакологія, але використовує у сотні, або навіть у тисячі раз менші дози. В основі гомеопатичного методу лікування покладено принцип Подібне лікується подібним». Наприклад – отрута бджоли у звичайній дозі у людей викликає набряк, почервоніння, жар, подібні симптоми можна вилікувати незалежно від чинника, що їх викликав – гомеопатичним препаратом, виготовленим з отрути бджоли. Якщо детальніше, то згідно з базовими принципами гомеопатії, речовина, яка викликає захворювання у здорової людини, може усунути аналогічний стан у хворої людини при правильному підборі доз. Лікувальний ефект після застосування гомеопатичних препаратів є стійким, що пов’язано з відновлюючим ефектом на певний фізіологічний процес чи орган, чи організм в цілому.

Не останнім фактором – є здоровий спосіб життя, а також засвоєння принципів психологічного та психосоматичного захисту організму. Важливо пам’ятати, що гомеопатичний препарат – це лікувальний препарат, безконтрольне застосування якого може завдати шкоди організму (алергічна реакція, токсична дія). Перед застосуванням будь-яких лікарських засобів важливо проконсультуватися з лікарем і ні в якому разі не займатися самолікуванням.

Всесвітній день гомеопатії нагадує про значення індивідуального підходу в медицині, адже гомеопатія враховує не лише фізичні симптоми, але й емоційний стан пацієнта. Саме тому вона залишається популярною серед тих, хто шукає більш натуральні і щадні методи лікування.

Завдяки цьому святу, багато людей мають можливість дізнатися більше про альтернативні методи, що можуть доповнювати традиційну медицину, і вирішити, чи хочуть вони застосовувати гомеопатію у своєму житті.