
За ініціативи Європейського Фонду догляду за новонародженими дітьми (EFCNI) було засновано Міжнародний день передчасно народжених дітей. Вперше цей день відзначався 17 листопада 2008 року у м. Відень. Гасло Всесвітнього дня передчасно народженого малюка у 2019 році: “Народжений завчасно: забезпечення правильного догляду, у потрібний час, у потрібному місці”.
Ідея запровадження Дня передчасно народженої дитини полягає у можливості публічно і широко заявити про існуючу проблему в суспільстві, про необхідність вирішення нагальних завдань, з якими стикаються лікарі та сім’ї з недоношеними дітьми, допомогти знайти їм підтримку і розуміння.
У всьому світі передчасні пологи є основною причиною смерті в грудному віці. Незважаючи на значні успіхи, досягнуті в останні роки, та на високий рівень виживаності після передчасних пологів, передчасні пологи залишаються однією з основних проблем охорони здоров’я для немовлят. Значна частина дітей, а також їх сім’ї, змушені долати довгострокові фізичні, психологічні, емоційні та фінансові проблеми.
За рекомендаціями ВООЗ, недоношеною вважають дитину, яка народилася передчасно, у термін вагітності менше ніж 37 повних тижнів Недоношені діти звичайно належать до так званої категорії немовлят із малою масою тіла під час народження (менше ніж 2500 г).
Проблема передчасних пологів у місті Києві, як і в усьому світі, залишається однією з основних проблем охорони здоров`я немовлят.
У столиці щорічно народжується біля 30 тисяч дітей. Майже 7% з них – це діти, які з’являються на світ раніше визначеного терміну. Фактично кожний 14-й новонароджений малюк «дозріває» в штучних умовах. З критично низькою масою тіла, тобто до 1000 г, щорічно народжується майже 100 дітей. І кількість таких діток постійно зростає.
Стан здоров’я та розвитку передчасно народжених дітей визначається якістю та ефективністю діагностики і медичної допомоги в періоді новонародженості та протягом першого року життя. Для виходжування дітей, які народились передчасно, потрібен найбільш високотехнологічний інтенсивний догляд, особливо глибоко недоношених дітей – з масою тіла до 1000 г.

Департамент охорони здоров’я столиці упродовж багатьох років оновлює та укомплектовує сучасним обладнанням для реанімації новонароджених пологодопоміжні заклади міста: це апаратура для дихальної підтримки, реанімаційні столики, слідкуюча апаратура тощо.
Виходжування і реабілітація передчасно народжених діток є складним процесом, який триває місяцями. Проте з кожним роком кількість немовлят, яких вдається виходити і дати їм шанс на здорове життя, зростає. У місті Києві така допомога надається у відділеннях інтенсивної терапії пологодопоміжних закладів та дитячих лікарень. Найбільше передчасних пологів відбувається в Перинатальному центрі міста Києва (щорічно в середньому 600 пологів).
Завдяки високотехнологічному догляду виживаність дітей до 1000 г в закладах міста Києва за останні 3 роки у порівнянні з 2012 роком (39%) зросла та складає в середньому майже 50%.
Народження раніше фізіологічного терміну гестації – не вирок і величезна кількість передчасно народжених немовлят виростають не тільки здоровими і мають гідну якість життя, але й стають видатними, відомими у світі особистостями.
Для кожної жінки важливим є відповідальне ставлення до власного здоров’я та планування народження здорової дитини!
Залиште відгук