Телефон
(044) 425-05-57
Електронна пошта
kmiacms@kyivcity.gov.ua
admin@medstat.kiev.ua
Адреса
04070 м.Київ,
вул. Волоська, 19

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ НЕДОНОШЕНИХ ДІТЕЙ

За ініціативи Європейського Фонду догляду за новонародженими дітьми (EFCNI) було засновано Міжнародний день передчасно народжених дітей. Вперше цей день  відзначався 17 листопада 2008 року у м. Відень. Гасло Всесвітнього дня передчасно народженого малюка у 2019 році: “Народжений завчасно: забезпечення правильного догляду, у потрібний час, у потрібному місці”.

Ідея запровадження Дня передчасно народженої дитини полягає у можливості публічно і широко заявити про існуючу проблему в суспільстві, про необхідність вирішення нагальних завдань, з якими стикаються лікарі та сім’ї з недоношеними дітьми, допомогти знайти їм підтримку і розуміння.

У всьому світі передчасні пологи є основною причиною смерті в грудному віці. Незважаючи на значні успіхи, досягнуті в останні роки, та на високий рівень виживаності після передчасних пологів, передчасні пологи залишаються однією з основних проблем охорони здоров’я для немовлят. Значна частина дітей, а також їх сім’ї, змушені долати довгострокові фізичні, психологічні, емоційні та фінансові проблеми.

За рекомендаціями ВООЗ, недоношеною вважають дитину, яка народилася передчасно, у термін вагітності менше ніж 37 повних тижнів Недоношені діти звичайно належать до так званої категорії немовлят із малою масою тіла під час народження (менше ніж 2500 г).

Проблема передчасних пологів у місті Києві, як і в усьому світі, залишається однією з основних проблем  охорони здоров`я немовлят.

У столиці  щорічно народжується біля 30 тисяч дітей. Майже 7% з них – це діти, які з’являються на світ раніше визначеного терміну. Фактично кожний 14-й новонароджений малюк «дозріває» в штучних умовах. З критично низькою масою тіла, тобто до 1000 г, щорічно народжується  майже 100 дітей.  І кількість таких діток постійно зростає.   

Стан здоров’я та розвитку передчасно народжених дітей визначається якістю та ефективністю діагностики і медичної допомоги в періоді новонародженості та протягом першого року життя. Для виходжування дітей, які народились передчасно, потрібен найбільш високотехнологічний інтенсивний догляд, особливо глибоко недоношених дітей – з масою тіла до 1000 г.

Департамент охорони здоров’я столиці  упродовж багатьох років оновлює та укомплектовує сучасним обладнанням для реанімації новонароджених пологодопоміжні заклади міста: це апаратура для дихальної підтримки, реанімаційні столики, слідкуюча апаратура тощо.

Виходжування і реабілітація передчасно народжених діток є складним процесом, який триває місяцями. Проте з кожним роком кількість немовлят, яких вдається виходити і дати їм шанс на здорове життя, зростає. У місті Києві така допомога надається у відділеннях інтенсивної терапії пологодопоміжних закладів та дитячих лікарень. Найбільше передчасних пологів відбувається в Перинатальному центрі міста Києва (щорічно в середньому 600 пологів).  

Завдяки високотехнологічному догляду виживаність дітей до 1000 г в закладах  міста  Києва за останні 3 роки у порівнянні з  2012 роком (39%) зросла та складає  в середньому майже 50%.

Народження раніше фізіологічного терміну гестації – не вирок і величезна кількість передчасно народжених немовлят виростають не тільки здоровими і мають гідну якість життя, але й стають видатними, відомими у світі особистостями.

Для кожної жінки важливим є  відповідальне ставлення до власного здоров’я та планування народження здорової дитини!

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікуєтся).


*