Телефон
(044) 425-05-57
Електронна пошта
kmiacms@kyivcity.gov.ua
admin@medstat.kiev.ua
Адреса
04070 м.Київ,
вул. Волоська, 19

Всесвітній день серця

Всесвітній день серця проводиться щорічно 29 вересня  з ініціативи Всесвітньої федерації серця за підтримки Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я з 2000 року.  

 Метою цього міжнародного дня є необхідність максимального залучення уваги людей до свого здоров’я, підвищення обізнаності населення про власне здоров’я та хвороби серця, формування розуміння щодо правильного способу життя задля попередження даного захворювання та зменшення смертності від хвороб серця.

За даними ВООЗ, хвороби серця провокують у світі більше половини всіх випадків смерті, також складають третину причин інвалідності та  в середньому щорічно забирають 17,5 млн. людських життів.

СТАТИСТИКА в м. КИЄВІ

В структурі смертності населення м. Києва протягом останніх років на першому місці знаходяться хвороби  системи кровообігу, які у 2018 році обумовили понад 20 тисяч випадків смерті, що становить  63,5 % усіх випадків.

Серед смертності від серцево-судинних захворювань більше всього випадків смерті  від ішемічної хвороби серця – 78,5 %. У 2018 році було понад 16 тисяч  таких випадків.

Від інфаркту міокарда  щорічно помирає понад 1000 хворих.

Питома вага вперше визнаних інвалідами внаслідок хвороб системи кровообігу традиційно найбільша в загальній структурі  інвалідності та складає майже третину (29,5%) усіх випадків.

За даними ВООЗ 30% випадків смерті від серцево-судинних хвороб є передчасними. Завдяки первинній профілактиці можливо уникнути 2/3 таких випадків,  1/3 – це удосконалення системи охорони здоров`я.

У багатьох випадках серцево-судинні хвороби є результатом негативного ведення способу життя, а саме – погане харчування, відсутність фізичної активності, вживання тютюну та алкоголю, психосоціальні фактори. Якщо у однієї людини таких факторів декілька , вірогідність розвитку хвороб серця значно збільшується.

Здорове серце – це фізична активність, збалансоване харчування та відсутність шкідливих звичок.

Для збереження свого життя та запобігання різних ускладнень вже існуючих серцево-судинних захворювань потрібно своєчасно звертатися до лікаря, який  призначить відповідне лікування.  Дотримуватися призначень і рекомендацій лікаря. Не  займатися самолікуванням!

Тільки дбайливе ставлення до серця, попередження виникнення хвороб, адекватна та якісна терапія зможуть на довгі роки продовжити його роботу!

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікуєтся).


*