Телефон
(044) 425-05-57
Електронна пошта
kmiacms@kyivcity.gov.ua
admin@medstat.kiev.ua
Адреса
04070 м.Київ,
вул. Волоська, 19

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ХОСПІСІВ ТА ПАЛІАТИВНОЇ ДОПОМОГИ

Всесвітній День хоспісів і паліативної допомоги проводиться щорічно в другу суботу жовтня. Організатором Всесвітнього Дня хоспісної та паліативної допомоги є Світовий Альянс паліативної допомоги, куди входять національні та регіональні організації, які підтримують розвиток хоспісної та паліативної допомоги у всьому світі.

Цілі Всесвітнього дня хоспісів та паліативної допомоги полягають у підвищенні інформованості світової громадськості про проблеми паліативної допомоги та хоспісів, сприяння у створенні умов для того, щоб люди могли висловити свої думки про проблему; підвищення розуміння медичних, соціальних, практичних і духовних потреб людей, які мають невиліковні захворювання та членів їх сімей; сприяння становленню та розвитку благодійних фондів, здатних підтримувати та розвивати рух хоспісної та паліативної допомоги у всьому світі.

 У 1982 році Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) запровадила паліативну допомогу як окремий напрям медицини. За даними ВООЗ, щорічно паліативної медичної допомоги потребують 40 мільйонів людей, а отримують лише близько 14% людей від цього числа

Пацієнтами, що потребують паліативної медичної допомоги, є особи з хронічними невиліковними хворобами (онкологічними, серцево-судинними та судинно-мозковими захворюваннями, нейродегенеративними ураженнями головного мозку, пацієнти в термінальних стадіях туберкульозу, ВІЛ/СНІДу, цукрового діабету тощо).

 Хоспіс є однією з форм паліативної допомоги  – це спеціалізована медична установа для догляду за невиліковно хворими людьми в кінці життя. Філософія хоспісу стверджує, що хоспіс – це не «будинок смерті», але «будинок життя».

У місті Києві паліативну допомогу мешканцям міста надають 9 комунальних некомерційних підприємств, що надають стаціонарних допомогу, а саме: Олександрівська клінічна лікарня м. Києва, Київські міські клінічні лікарні №№ 2, 6, 10, 11, 18; Київський міський клінічний госпіталь ветеранів війни, Київський міський клінічний онкологічний  центр та Київська міська дитяча клінічна лікарня № 1.

Загалом для лікування хворих, які потребують паліативної допомоги  в умовах стаціонару розгорнуто 115 ліжок для дорослих  та 10 – для дітей. Крім того, хоспісні відділення функціонують  в  КНП «Київський міський клінічний онкологічний  центр»  на  25 ліжок та КНП «Київська міська клінічна лікарня № 5»  – на 4 ліжка.

За 2020 рік  у відділеннях паліативної допомоги було проліковано 894 дорослих та 60 дітей, в хоспісах– 542 хворих. За 8 місяців поточного року проліковано 777 дорослих та 59 дітей, в хоспісних відділеннях – 378 хворих.

Крім стаціонарної допомоги для важкохворих пацієнтів у місті працюють 9 виїзних бригад, з них 2  бригади для дітей. Тільки за поточний період 2021 ріку  бригадами було здійснено вже понад 4 тисячі  виїздів до хворих.

Хоспісна та паліативна допомога – це  не «допомога людині померти», а навпаки допомога кожному хворому, що страждає від невиліковного захворювання, прожити час що залишився в найбільш можливих комфортних умовах.

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікуєтся).


*