Телефон
(044) 425-05-57
Електронна пошта
kmiacms@kyivcity.gov.ua
admin@medstat.kiev.ua
Адреса
04070 м.Київ,
вул. Волоська, 19

Всесвітній тиждень сітківки ока

24 вересня проводиться Всесвітній тиждень сітківки ока.  Мета – підвищення обізнаності про найбільш поширені дегенеративні захворювання сітківки. Ці вересневі заходи у третій декаді місяця мають щорічний характер починаючи з 2010 року.

Сітківка – це внутрішня оболонка ока, вона складається з безлічі клітин, чутливих до світла. Через рогівку і кришталик на сітківку проектується зображення, там воно перетворюється в нервові імпульси та передається у мозок, де  ці імпульси розшифровуються і перетворюються в зорові образи.

*Фото взято з відкритих джерел

Захворювання сітківки вважаються найбільш небезпечними серед усіх порушень зору, оскільки можуть призвести до повної і незворотної його втрати.

Своєчасна діагностика – ледь не єдина умова успішної боротьби з хворобами сітківки. Чим раніше виявлено захворювання, тим більше шансів його вилікувати. Фахівці вважають, що консультація офтальмологів необхідна за будь-якої патології організму.

Тільки лікар, використовуючи спеціальну апаратуру, може визначити дефект на периферії сітківки та призначити адекватне лікування. Щорічно відвідуйте офтальмолога, особливо якщо у вас високий ступінь короткозорості або є близькі родичі з подібними проблемами. Відшарування сітківки неможливо вилікувати ніякими краплями, таблетками або уколами. Єдиний спосіб відновити зір і зберегти очі – термінове проведення операції!

Трохи статистики

За останні роки за даними закладів охорони здоров’я м. Києва відзначається зростання  кількості хворих з відшаруванням та розривом сітківки ока у середньому на 50 за рік. У 2018 році кількість таких хворих склала 2077 осіб. Водночас кардинально змінилась ситуація з наданням своєчасної висококваліфікованої допомоги таким хворим, і як результат за останні 10 років:

– більше ніж вдвічі зменшилась кількість первинної інвалідності з приводу сліпоти (з 266 випадків до 107), а питома вага таких випадків в загальній кількості вперше зареєстрованих інвалідів з патологією зору зменшилась майже у двічі –  з 71,5% до 41,2%.

Вчені впевнені: якщо правильно піклуватися про свій зір, він відповість вам взаємністю!

29 вересня відзначається  Всесвітній день здоров’я сітківки ока.

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікуєтся).


*