24 вересня проводиться Всесвітній тиждень сітківки ока. Мета – підвищення обізнаності про найбільш поширені дегенеративні захворювання сітківки. Ці вересневі заходи у третій декаді місяця мають щорічний характер починаючи з 2010 року.
Сітківка – це внутрішня оболонка ока, вона складається з безлічі клітин, чутливих до світла. Через рогівку і кришталик на сітківку проектується зображення, там воно перетворюється в нервові імпульси та передається у мозок, де ці імпульси розшифровуються і перетворюються в зорові образи.
Захворювання сітківки вважаються найбільш небезпечними серед усіх порушень зору, оскільки можуть призвести до повної і незворотної його втрати.
Своєчасна діагностика – ледь не єдина умова успішної боротьби з хворобами сітківки. Чим раніше виявлено захворювання, тим більше шансів його вилікувати. Фахівці вважають, що консультація офтальмологів необхідна за будь-якої патології організму.
Тільки лікар, використовуючи спеціальну апаратуру, може визначити дефект на периферії сітківки та призначити адекватне лікування. Щорічно відвідуйте офтальмолога, особливо якщо у вас високий ступінь короткозорості або є близькі родичі з подібними проблемами. Відшарування сітківки неможливо вилікувати ніякими краплями, таблетками або уколами. Єдиний спосіб відновити зір і зберегти очі – термінове проведення операції!
Трохи статистики
За останні роки за даними закладів охорони здоров’я м. Києва відзначається зростання кількості хворих з відшаруванням та розривом сітківки ока у середньому на 50 за рік. У 2018 році кількість таких хворих склала 2077 осіб. Водночас кардинально змінилась ситуація з наданням своєчасної висококваліфікованої допомоги таким хворим, і як результат за останні 10 років:
– більше ніж вдвічі зменшилась кількість первинної інвалідності з приводу сліпоти (з 266 випадків до 107), а питома вага таких випадків в загальній кількості вперше зареєстрованих інвалідів з патологією зору зменшилась майже у двічі – з 71,5% до 41,2%.
Вчені впевнені: якщо правильно піклуватися про свій зір, він відповість вам взаємністю!
29 вересня відзначається Всесвітній день здоров’я сітківки ока.
Залиште відгук