Телефон
(044) 425-05-57
Електронна пошта
kmiacms@kyivcity.gov.ua
admin@medstat.kiev.ua
Адреса
04070 м.Київ,
вул. Волоська, 19

Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози

Рак молочної залози в структурі онкозахворювань жінок займає перше місце, при тому що захворюваність постійно зростає і це є світовою тенденцією.

 За статистикою захворюваність на рак молочної залози в столиці за останні 10 років зросла більше як на 20%, виключенням став лише минулий 2020 рік, коли внаслідок карантинних обмежень в умовах пандемії COVID-19 зареєстрована захворюваність значно знизилась у порівнянні з попередніми роками і становила майже 80 випадків на кожні 100 тисяч жінок. За даними КНП «Київський міський клінічний онкологічний центр» щорічно виявляється близько 1,5 тисячі випадків раку грудей. Слід зазначити, що в столиці рівень виявлення раку молочної залози у жінок значно перевищує рівень в середньому в Україні (63,3 на 100 тисяч жінок), в 2019 році рівень захворюваності становив 92,9 випадків на 100 тисяч жінок (2018 р. – 96,4). Близько 20% первинних випадків діагностується в занедбаних стадіях.

Хвороба швидко молодшає, все частіше вона виявляється у віці до 40 років, хоча максимальна захворюваність (більше 90%) діагностується у віковому інтервалі 40-65 років. В цей період відбуваються значні гормональні зміни, що обумовлює зниження захисних можливостей  організму. Рак молочних залоз виявляють і у чоловіків, які часто не підозрюють про можливість розвитку такого захворювання, що призводить до пізньої діагностики та несвоєчасного початку лікування.

На жаль, профілактики злоякісних новоутворень на сьогоднішній день не існує, але своєчасна діагностика раку грудей рятує життя. В столиці, за даними Київського міського клінічного онкологічного центру, під диспансерним спостереженням знаходяться 17334 жінки з раком молочної залози. З року в рік зростає тривалість життя хворих, сьогодні  майже 69% від загальної кількості жінок хворих на рак перебувають на обліку 5 та більше років. За останнє десятиріччя питома вага хворих, що вмирають впродовж першого року після встановлення діагнозу, зменшилась з 8% до 6%.

Сучасна жінка має пам’ятати, що навіть при відсутності скарг на здоров’я, лише регулярні відвідування мамолога (1 раз на рік), дозволять виявити захворювання в ранній стадії , і це гарантує за статистикою 98% виліковності. 

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікуєтся).


*