Телефон
(044) 425-05-57
Електронна пошта
kmiacms@kyivcity.gov.ua
admin@medstat.kiev.ua
Адреса
04070 м.Київ,
вул. Волоська, 19

Зі святом – з Міжнародним днем медичної сестри!

Світ так влаштований, що деякі професії вимирають – їх замінюють комп’ютери або машини. Однак є ті, які завжди були і завжди будуть. І в першу чергу, це робота медичних сестер. Догляд за хворими людьми потрібен завжди, і ніякий робот не впорається з цим складним завданням. Ці люди, безперечно, заслужили своє власне свято.

Історія свята

День медичної сестри відзначається з моменту об’єднання сестер милосердя з 141 країни в професійну громадську організацію – Міжнародну раду медичних сестер.

Вперше служба сестер милосердя була організована під час Кримської війни англійкою Флоренс Найтінгейл. Всесвітній день медичних сестер за рішенням Міжнародної організації Червоного хреста відзначають саме в її честь, в день її народження – 12 травня. В Україні святкування Дня медсестри почалося з 1997 року.

Медичні сестри Києва

Нині в закладах охорони здоров’я  столиці всіх форм власності працює 31643 молодших спеціалістів з медичною освітою. В закладах охорони здоров’я, що засновані на комунальній власності територіальної громади м. Києва, працює 17071 молодший спеціаліст з медичною освітою (тобто 53,9%), з них: 13143 медичні сестри,  1155 фельдшерів швидкої медичної допомоги, 1038 лаборантів, 690 акушерок, 466 рентгенлаборантів.

Показник забезпеченості  молодшими спеціалістами з медичною освітою становить 57,6 на 10 тисяч населення, і це, нажаль,  нижче ніж в цілому по Україні – 70,9, а середній показник забезпеченості  в  країнах ЄС –   76,9  на 10 тисяч населення.

На сьогоднішній день укомплектованість штатних посад молодших спеціалістів з медичною освітою фізичними особами складає 73 %  (по Україні – 89 %).

Дефіцит молодших спеціалістів з медичною освітою в  закладах охорони здоров’я,  що засновані на комунальній власності територіальної громади м. Києва, складає – понад 6000 осіб. Особливо це стосується медичних сестер, лаборантів, рентгенлаборантів, акушерок. 

В середньому на 100 лікарів  приходиться 147 молодших спеціалістів з медичною освітою, по Україні – 200. На початок 2020 року 12771 молодший спеціаліст з медичною освітою має кваліфікаційну категорію за фахом, з них вищу – 10159 спеціалістів (майже 80%).  Нажаль, 20%  працюючих, це люди пенсійного  віку, що вище ніж  по Україні – 12,5%.

Медик – одна з найгуманніших професій на землі, але серед медиків найлюдяніша, найпочесніша та подеколи найважча професія – медична сестра. Це дуже відповідальна професія, тому як швидке відновлення і ефективна реабілітація пацієнтів повинна проходити під постійним наглядом фахівця, від цього безпосередньо залежить результат.

У всі часи медичні сестри є зосередженням милосердя, їх так і називають – сестри милосердя. І, мабуть, не випадково, що важка місія медичної сестри здебільшого лягає на тендітні жіночі плечі. Бо саме жіноче чутливе серце, добрі руки та велике терпіння так необхідні у цій професії.

Особливо це відчутно у години тяжких випробувань як для країни, так і для кожного її громадянина під час війни та епідемій.

З нагоди професійного свята – міжнародного дня медичної сестри всіх молодших спеціалістів з медичною освітою просимо прийняти щирі вітання з професійним святом та нашу безмежну вдячність за чуйні серця, врятовані життя та повернуте здоров’я людей!

Будьте щасливі та здорові!!!

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікуєтся).


*